T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nöroloji Kliniği

Güncelleme Tarihi: 11/07/2018

İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK  EĞİTİM  VE  ARAŞTIRMA  HASTANESİ

NÖROLOJİ KLİNİĞİ

Kliniğimiz 6 öğretim üyesi (2 profesör, 2 doçent, 2 doktor öğretim üyesi), 1 eğitim görevlisi (doçent), 2 uzman kadrosunda doçent, 1 başasistan, 6 uzman hekim, 2 nöroloji ve klinik nörofizyoloji uzmanı, 6 asistan doktor, 1 psikolog, 2 fizyoterapist, 4 elektromiyografi (EMG) teknisyeni, 10 elektroensefalografi (EEG) ve polisomnografi (PSG) teknisyeni, ikisi poliklinikte, ikisi labarotuarlarda olmak üzere 6 tıbbi sekreter, 19 hemşire ve 5 personel ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda Hatay ek binamızda 4 uzman hekim, Narlıdere semt polikliniğinde 1 uzman hekim, Balçova semt polikliniğinde 1 uzman hekim ve Basın Sitesi semt polikliniğinde 1 uzman hekim bulunmaktadır. Uzman hekimlerimizden biri haftada 2 gün Eşrefpaşa semt polikliniğinde görev yapmaktadır. Hekimlerimizden beşi Nöroloji uzmanlığının yanısıra  Klinik Nörofizyoloji yan dal uzmanlığı belgesine sahiptir, altısı uyku bozuklukları üzerine özel eğitim almıştır.

            Yataklı Servis

Hastanemizin Yeşilyurt ana yerleşkesinde AMATEM binası 2. Katında toplam 52 yataklı Nöroloji Servisi yer almaktadır. Bu yataklardan 28’ i özel hasta odası şeklindedir. Ayrıca Klinik Nörofizyoloji Labarotuarı içinde video-EEG monitorizasyonunun yapıldığı 2 yatak, PSG incelemesinin yapıldığı 2 yatak ve günübirlik  hasta tedavilerinin yapıldığı 3 yatak ile  Hatay ek binamızda genel dahiliye servisi içinde 10 adet hasta yatağı mevcuttur.

Nöroloji Yoğun Bakım ve İnme Ünitesi

Yeşilyurt ana yerleşkesi AMATEM Binası 1. Katında 15 yataklı “Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi” ve 4 yataklı “İnme Ünitesi” ile acil tedavi gerektiren inme hastalarına ve yoğun bakım gerektiren nöroloji hastalarına hizmet verilmektedir.

 

Klinik Nörofizyoloji Labarotuarı

  • Hastanemizin Yeşilyurt ana yerleşkesinde AMATEM binası zemin katında Nöroloji kliniğine bağlı Klinik Nörofizyoloji Labarotuarı yer almaktadır. Bu labarotuarda periferik sinir sistemi incelemeleri, epilepsi hastalarının EEG çekimleri yapılmaktadır. Labarotuarımızda 5 adet EMG cihazı, 1 adet transkraniyal manyetik stimülasyon cihazı ve 2 adet EEG cihazı bulunmaktadır. Bir günde 30-40 hastaya EMG ve uyartılmış potansiyel incelemeleri, 15-20 hastaya EEG incelemesi yapılmaktadır.
  • Hastanemizin Yeşilyurt ana yerleşkesinde AMATEM binası 1. Katında Klinik Nörofizyoloji Labarotuarının polisomnografi (PSG) ve video-EEG monitorizasyon incelemelerinin yapıldığı yataklı bölümü (uyku labarotuarı) yer almaktadır. Burada 2 adet video-EEG monitorizasyon cihazı mevcuttur ve ileri inceleme gerektiren dirençli epilepsi hastaları ile cerrahi tedavi adayı olan epilepsi hastaları değerlendirilmektedir. Yine 2 adet PSG cihazı ile uyku bozukluğu olan hastalar incelenerek tedavileri düzenlenmektedir.
  • Ayrıca Hatay ek binada 1 EMG ve 1 EEG cihazı ile hizmet verilmektedir ve günde ortalama 10 EMG ve 10 EEG incelemesi yapılmaktadır.

    Poliklinik Hizmetleri

  • Nöroloji polikliniği hastanemiz poliklinik binası zemin katta bulunmaktadır ve 8 muayene odası mevcuttur. Günde ortalama 300-350 hastaya ayaktan hizmet verilmektedir. Polikliniğimize bağlı hizmet veren 1 nöropsikoloji laboratuarı bulunmaktadır ve 1 psikolog ile nöropsikolojik incelemeler yapılmaktadır. Ayrıca Hatay ek binada ve 4 semt polikliniğinde ayaktan hasta hizmeti verilmektedir.
  • Ana binada yer alan mahkum polikliniğinde mahkum hastalara, ana bina ve Hatay ek binada yer alan heyet polikliniklerinde heyet hastalarına hizmet verilmektedir.

 

 

Eğitim Görevleri

Sağlık Bakanlığı ile afiliasyon protokolüne uygun olarak kliniğimiz bünyesinde çalışan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Nöroloji ABD ‘da görevli öğretim üyelerimiz yıl içinde staj için gelen 3. ve 5.sınıf tıp fakültesi öğrencilerine staj tanıtımı, ders anlatımı, pratik ve teorik sınav uygulama gibi görevlerini yerine getirmektedir.  Ayrıca İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine teorik Nöroloji stajı eğitimi; Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Yüksekokulu ve Fizyoterapi Yüksekokulu öğrencilerine teorik ve pratik eğitimler verilmektedir.

Üniversite ve Sağlık Bakanlığı kadrosu asistan eğitimini birlikte yürütmektedir.

Nöroloji Kliniği’nde Verilen Hizmetler

-   Her gün poliklinik, yataklı servis, laboratuar ve günübirlik hasta tedavisi hizmeti mevcuttur.

-Polikliniklerimiz mesai günlerinde 08:30 ile 16:00 arasında hizmet vermektedir. Polikliniklerimizde merkezi hasta randevu sistemi (MHRS) ile çalışılmaktadır. Ayrıca ayaktan gelen konsültasyon hizmetleri yapılmaktadır. Randevu sistemi ile çalışılması hastalarımızın daha kaliteli ve konforlu hizmet almaları açısından önemlidir. Normal mesai dışında saat 17:00 ile 20:00 arasında bazı uzman hekimler tarafından mesai sonrası poliklinik hizmeti verilmektedir. Bu hizmet için sistemden randevu alınabileceği gibi, poliklinik sekreterleri aracılığı ile de randevu alınabilmektedir.

- Heyet polikliniği hizmeti mesai günlerinde saat 10:00 ile 12:00 arasında heyet polikliniği odasında verilmektedir. Bunun için MHRS sisteminden veya Sağlık Kurulu Bölümünden randevu alınması gerekmektedir.

- Mahkum polikliniği mesai günlerinde saat 11:00-12:00 arasında yapılmaktadır.

- Klinik Nörofizyoloji Labarotuarımızdan tetkik istenen hastaların ilgili sekreterlere müracat ederek istem kağıtları ile randevu almaları ve tetkike gelirken yapmaları gerekenlerin anlatıldığı bilgilendirme formlarını almaları gerekmektedir. Formda yazılanları yaparak gelmeleri daha kaliteli çekimler yapılabilmesi için önemlidir.

İleriye dönük planlanan işlemler

Hatay ek binada 10 yataklı uyku bozuklukları labarotuarı kurulması planlanmıştır. Bunun için ön çalışmalar başlamış ve 4 adet yeni PSG cihazı alımı için onay alınarak ihaleye çıkılmıştır.

Çalışanlar

A.BİLİM DALI ÖĞR.ÜYESİ

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ HATİCE SABİHA TÜRE

Doç.Dr. YAPRAK SEÇİL

Prof.Dr. GALİP AKHAN

Doç.Dr. YEŞİM BECKMANN

Prof.Dr. TÜLAY KURT İNCESU

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ CİHAT UZUNKÖPRÜ

İDARİ SORUMLU

EĞİTİM SORUMLUSU

EĞİTİM GÖREVLİSİ

Doç.Dr. MEHMET ÇELEBİSOY

PROGRAM YÖNETİCİSİ

BAŞASİSTAN

Uzm.Dr. ŞULE PEKER

SORUMLU HEKİM

Uzm.Dr. ARDA AKTAŞ

UZMAN TABİB

Uzm.Dr. AYŞEN SÜZEN EKİNCİ

Uzm.Dr. ERDEM CENGİZ

Uzm.Dr. GAYE YILDIRIM

Uzm.Dr. ARDA AKTAŞ

Uzm.Dr. HASAN ALİ GÜLEÇ

Uzm.Dr. GÖZDE NUR DOĞAN

Doç.Dr. ŞEHNAZ ARICI

Doç.Dr. NEVİN GÜRGÖR KANAT

Uzm.Dr. KADER KIRKAN

Uzm.Dr. ONUR YİĞİTASLAN

Uzm.Dr. OZAN ÖZTÜRK

Uzm.Dr. CAVİT NEZİHİ ŞEMİN

Uzm.Dr. AHMET BAKIR

ASİSTAN

Ass.Dr. CANSU UZUNOĞLU

Ass.Dr. ŞULE UYSAL DUMAN

Ass.Dr. FATMA ÜNCÜ ÇETİN

Ass.Dr. ENİSE NUR ÖZLEM

Ass.Dr. GÜLCE COŞKU YILMAZ

Ass.Dr. GİZEM ÖZTÜRK

Ass.Dr. HAMZA TAŞÇI

HEMŞİRE

HEMŞİRE MERAL ÇELİK NURİLER

HEMŞİRE SEVİNÇ SERTKAYA İNCEOĞLU

HEMŞİRE AYLİN AKSOY KAVAKLIOĞLU

HEMŞİRE SEBAHAT GÖK ÇİÇEK

HEMŞİRE SELMA TETİK GÜVEN

HEMŞİRE GÖNÜL DEMİR

HEMŞİRE SEVİLAY KARATAŞ

HEMŞİRE AYŞE DERYA GÜNEŞ

HEMŞİRE EBRU ERGÜN

HEMŞİRE HÜLYA USLU

HEMŞİRE FİLİZ ÜLKÜ

HEMŞİRE KEZİBAN ALTUN

HEMŞİRE NURTEN CANAYAZ

HEMŞİRE ZUHAL KURT

HEMŞİRE YELİZ VURAL

HEMŞİRE GÜLÇİN BAKIÇ ÇELTİK

HEMŞİRE EMRE ÇAMURDAN

HEMŞİRE ŞAZİYE SAKMAN

HEMŞİRE TUĞBA DİLEKTAŞLI SERT

PSİKOLOG

PSİKOLOG SİMGE BALABAN

FİZYOTERAPİST

FIZYOTERAPIST FATOŞ AŞÇI

FIZYOTERAPIST ERHAN ÖNAL

İDARİ SORUMLU VE PROGRAM YÖNETİCİSİ

Prof.Dr. TÜLAY KURT İNCESU

YANDAL UZMANLIK EĞİTİMİ

YANDAL. AST. DİLEK AKYÜZ

EBE(HEMŞİRE YETKİLİ)

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) SEVGİ AYDIN AKÇA

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) DİLEK YURTSEVER

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) HATİCE DOMBAYACI KARABACAK

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) HATİCE KURT AÇIKALIN

TOPLUM SAĞ. TEKNİS.

SAĞLIK MEMURU ABDULHAMİD AKAN

SAĞLIK MEMURU ALİ AKGÜL

SORUMLU HEMŞİRE

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) HATİCE KURT AÇIKALIN

SAĞLIK MEMURU

SAĞLIK MEMURU ÖZGÜR USLU

VERİ GİRİŞ PERSONELİ

VERİ GİRİŞ PERSONELİ TUĞBA GÜNEL

VERİ GİRİŞ PERSONELİ EMİNE ÇETİN

VERİ GİRİŞ PERSONELİ SERAP VURUCU

VERİ GİRİŞ PERSONELİ ÇİĞDEM KARADENİZ GAYGUSUZ

VERİ GİRİŞ PERSONELİ GÜLHAN DURGUN AKYÜZ

VERİ GİRİŞ PERSONELİ MELTEM AR

VERİ GİRİŞ PERSONELİ BETÜL TAŞDELEN