Ziyaretçi Politikamız
31 Temmuz 2023

HASTA ZİYARETLERİ

 • Hastaneye sadece hastanızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gelmeniz, hasta ziyaretini taburcu olduktan sonra evinde yapmanız, enfeksiyon, bulaşıcı hastalıklar vb. nedenlerle daha uygundur. Hasta açısından sakınca doğurabilecek durumlarda hasta ziyaretlerini hekiminiz tamamen yasaklayabilir.
 • Hastanemizde ziyaret her gün 17:00/20:00 saatleri arasındadır. Hastaların enfeksiyon riskine daha az maruz kalmaları açısından ziyaretin en çok 15 dakika sürmesi gerekmektedir. Hastanın yanında kalabalık ziyaretçi bulunması, hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı açısından sakıncalıdır. Hasta yataklarına oturulmamalı, yüksek sesle konuşulmamalıdır. Psikiyatri ve AMATEM kliniğimizde ziyaret uygulaması farklı olup klinik tarafından bu konuda bilgi verilmektedir
 • Çocuklarınızın sağlığını korumak için 10 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.16 yaş altındaki ziyaretçilerin bulaşıcı hastalıklardan korunması amacıyla hasta ziyaret etmemesi uygundur. 16 yaşından küçük tüm ziyaretçi çocuklardan ziyaret süresince eşlik eden ebeveynleri sorumludurKabul edilen çocuk ziyaretçiler yetişkin refakatinde 15 dakikayı geçmeyecek şekilde ziyarette bulunabilirler. Psikiyatri ve AMATEM kliniğimizde çocuk ziyaretçilerin kabulü doktor onayına göre yapılmaktadır.
 • Yatan hastalara bazı hallerde doktorunun kabulü ve başhekimin onayı ile izin verilebilir. Psikiyatri ve AMATEM kliniğimizde; izin uygulaması farklı olup izin halinde tarafınıza bilgi verilmektedir.
 • Yatan hastaların görevli sağlık çalışanına haber vermeden yattıkları klinikten ayrılmamaları, odalarda canlı çiçek bulundurmamaları ve kesinlikle sigara içmemeleri gerekmektedir.

  ÖZELLİKLİ BİRİM HASTALARINDA ZİYARET KURALLARI

  Aşağıda belirtilen hasta gruplarına ait ziyaretler ancak doktorunun izni ile ve belirli kurallar dâhilinde yapılabilir.

 • Diyaliz ünitesinde yatan hastalar, Bulaşıcı hastalığı olan hastalar, Bağışıklık sistemi bozuk (steroid tedavisi alan hastalar vb.), Psikiyatri Klinikleri ve AMATEM, Palyatif Bakım Kliniği, Doktorun ziyarette sakınca gördüğü hastalar (bu hastalar için ziyaret izni hastanın doktorundan uygun zamanda alınır.),
 • Bu birimlerde hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret hekim iznine bağlıdır.
 • Ziyaret edilmesi yasak hastalar ancak hekim izni ile ziyaret edilebilir.
 • Özel durumlarda gerekli koruyucu ekipman (maske, önlük, eldiven, bone ) giyilerek ziyaret yapılabilir.
 • Yoğun Bakım Ünitelerinde ziyaret kesinlikle yasaktır ve refakatçi bulundurulmaz. Yoğun bakım hastaları ile ilgili her gün belirli saatte hasta yakınlarına bilgi verilmektedir.
 • Doğum sonrası eşini veya bebeğini görmek için talepte bulunan hasta yakınları hekim ve görevli ebenin izni doğrultusunda Doğum Salonu birimine girebilir. Bebeği gördükten hemen sonra bekleme salonuna yönlendirilir.