Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

AĞIZ VE DİŞ POLİKLİNİĞİ

Polikliniğiz 1970 lı yıllarda bugünkü Konak Kadın Doğum Hastanesi bünyesinde açılmış olup 1982 yılında Yeşil yurtta ki  yerine taşınan  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki  İntaniye Servisi yanında  2005 yılına kadar hizmet vermiştir. 2005 yılında   Amatem binası alt katında  hizmet verye başlamış ve 2013 yılından beri de Poliklinik kısmı zemin katta yeni yerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Birimimize bağlı Süleyman Taş tekin Semt Pol, Balçova Semt Pol ve Basın Sitesi Semt Polikliniklerimiz ve Hatay Ek Hizmet binamızda  Diş Hekimlerimiz hizmet vermektedir.

POLİKLİNİĞİMİZ

Poliklinik binası zemin katında 6 muayene odası, bay – bayan giyinme odası,  çalışma odası, alçı dökme-akril tepme odası, dinlenme odası ve sorumlu hekim odası olarak hizmet vermektedir.  Günlük 200-250 hasta bakılmaktadır. Çalışma saatlerimiz sabah saat: 08.00 akşam 16.30

 KLİNİK TEFONLARIMIZ:

SEKRETE KAYIT: 2924

SORUMLU HEKİM ODASI: 2542

HEKİM ODASI: 2442

ATÖLYE:

Alçı döküm ve akril tepme odasında ise günlük ölçü dökümleri, muflada protez kaynatma işleri ve protez polisaj işlemleri yapılmaktadır.


Diş Teknisyeni / Teknikeri Görev, Yetki ve Sorumluluklar

  • 1-Diş hekimine ve ağız diş çene ile ilgili uzman tabiplere hasta muayenesinde yardımcı olur.
  • 2-Muayene esnasında kullanılan araç gereç ve malzemeyi hazır durumda bulundurur.
  • 3-Poliklinik ünitesinde kullanılan araç gereç ve malzemelerin düzenini sağlar, temizliğini yapar, veya yaptırır.
  • 4-Başvuran hastaları poliklinik kayıt defterine kaydeder. Hekim tarafından doldurulan evrakların eksiksiz olmasına dikkat eder.
  • 5-Diş tabibi ve uzman tabiplerin ağız, diş ve çene ile ilgili hastadan almış oldukları ölçülere ve onların sorumluğunda verecekleri direktiflere göre laboratuara gelen ve burada yapılan çeşitli protezleri hazırlar.
  • 6-Laboratuarda kullanan her türlü araç gereç ve malzemenin temizlik, bakım ve düzenini sağlar.
  • 7-Laboratuarda yapılan işlemlerle ilgili kayıtları ve istatistikleri tutar.
  • 8-Gerektiğinde diş tabibine ve uzmana yardım eder.
  • 9-Birim sorumlusunun işle ilgili kendisine verdiği görevleri yerine getirir.
  • 10-Sağlık Bakanlığı hizmet kalite standartları ile hasta ve çalışan güvenliği kapsamında faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması ve istenilen düzeyde tutulması için yapılan çalışmaları idare ile eş güdüm halinde yürütür ve gerekli önlemleri alır. Kalite Yönetim Sisteminin kurumda yerleşmesi, uygulanması ve geliştirilmesi için ilgili görevleri yerine getirir; toplantı ve çalışmalara katılır.

16 Haziran 2023