Bağ-Kur
20 Aralık 2017

Bağ-Kur

Sosyal güvencesi Bağ-Kur olan hastaların Hastanemizde muayene olabilmeleri için kimlik ya da kimlik yerine geçen (ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı gibi) resmi belgelerden biri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bağ-Kur prim borcu bulunan hastaların, Hastaneye başvuru sırasında, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan, onaylı ve iki ay geçerliliği olan Sağlık Yardımı Müstahaklık Belgesinin bulunması gerekmektedir.

Hastanemize başvuru sırasında Sosyal Güvenlik Kurumu ile internet üzerinden otomatik bağlantı sağlanarak hastalarımızın, sağlık hizmetlerini kurumun karşılayıp karşılamayacağına bakılmaktadır. Hastalarımızın sosyal güvencesi olduğu halde internet üzerinden yapılan kontroller sırasında, kişinin sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağı bilgisi alınmaktadır. Sorunun çözümü için hasta bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kurumuna yönlendirilir ve Kurumdan sorun çözülünce hastaya muayene kaydı açılabilir.

Hastanemize başvurmadan önce kurumun sağlık hizmetlerini karşılayıp karşılamadığı e-devlet şifresi kullanılarak https://www.turkiye.gov.tr adresinden kontrol edilebilir.

Hastanemizin acil servinse başvurulduğunda hastanın sosyal güvencesine bakılmaksızın hastanın gerekli acil muayenesi öncelikli sağlanır. Hastanın tedavisi bittikten sonra gerekli belgeler hasta ya da yakınlarından istenmektedir.