T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kardiyoloji Kliniği

Güncelleme Tarihi: 25/10/2019

Kardiyoloji Kliniği

Kardiyoloji kliniği 53 yataklı kardiyoloji servisi ve 12 yataklı koroner yoğun bakım ünitesinden  oluşmaktadır.Kardiyoloji kliniği bünyesinde haftaiçihergünayaktan gelen hastalara poliklinik hizmeti verilmektedir. Kliniğimizde birisi yatan hastalara, diğeri poliklinikten başvuran hastalara hizmet veren 2 adet Ekokardiyografi laboratuvarımız mevcuttur. Ekokardiyografi laboratuvarlarında hem transtorasik hem de transözofagealekokardiyografi işlemleriyapılmaktadır. Ayrıca kliniğimiz bünyesinde 2 adet efor testi laboratuvarı, 1 adet tilt testi laboratuvarı mevcuttur. Kardiyoloji kliniğinde 24 saat süreli Ritim Holter takibi yapılabilmektedir.

Kardiyoloji Kliniğinde 2 adet anjiografi, 1 adet elektrofizyoloji laboratuvarı mevcuttur. Klinğimizde deneyimli bir ekip ve güçlü teknik altyapı ile koroner ve periferikanjiyogrofi, balon ve stent işlemleri, kalp kapak hastalıklarına yönelik girişimsel işlemler (transkateter aort kapak impalantasyonu [TAVI], mitral balon valvüloplasti, mitral kapak halkasının daraltılması [Carillon]), doğumsal kalp hastalıklarına yönelik girişimsel düzeltici işlemler (ASD, VSD, PDA kapatılması gibi), kalp pili takılma işlemleri,  aritmilere yönelik elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon işlemleri yapılmaktadır.  Hastanemiz kardiyoloji kliniğince kalp krizi ile başvuran hastalara 7 gün 24 saat acil koroner anjiografi ve anjioplasti hizmeti verilmektedir.

Hastanemiz kalp nakli ünitesinde son dönem kalp yetmezliği olan hastaların takipleri yapılmakta ve kalp damar cerrahisi ile birlikte bu hastalaramekanik kalp destek cihazlarının takılması ve kalp nakli işlemleri yapılmaktadır.

Prof.Dr. MEHMET TOKAÇ

Prof.Dr.CEM NAZLI

Prof.Dr.MUSTAFA KARACA

Doç. Dr. SERDAR BAYATA

Doç.Dr.NİHAN KAHYA EREN

Doç.Dr.UĞUR KOCABAŞ

Doç. Dr.SADIK VOLKAN EMREN

Doç.Dr.SELCAN YAKAR TÜLÜCE

Doç.Dr.MUSTAFA OZAN GÜRSOY

Doç.Dr.TUNCAY KIRIŞ

Dr. Öğretim Üyesi EMRE ÖZDEMİR

Uzm.Dr. EMEL ÖZKAN

Uzm.Dr. FATMA KAYAALTI ESİN

Uzm.Dr. FİLİZ AKYILDIZ AKÇAY

Uzm.Dr. ABDULLAH KADİR DOLU

Asistan Dr. DOĞAÇ ÇAĞLAR GÜRBÜZ

Asistan Dr. AYKAN ÇELİK

Asistan Dr. ENİS BEHÇET AĞIRDICI

Asistan Dr. MERT PEHLİVAN ALTIN

Asistan Dr. UĞUR KARAGÖZ

Asistan Dr. MUHAMMET MÜCAHİT TİRYAKİ

Asistan Dr. ŞABAN ESEN

Asistan Dr. GÖKHUN AKKAN

Asistan Dr. ÖMER PEKERŞEN