T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tıbbi Onkoloji

Güncelleme Tarihi: 25/01/2019

Tıbbi Onkoloji Kliniği 2008 yılında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren bölgede kanser hastalarının tedavisinde önemli bir merkez konumunda yer almaktadır. Tıbbi Onkoloji Kliniği olarak üç birimde hizmet vermekteyiz.

Tıbbi Onkoloji Polikliniğinde 2 ögretim görevlisi, 4 uzman doktor , 1 eğitim hemşiresi, 1 diyestisyen, 1 psikolog, 2 tıbbi sekreter ve 1 temizlik personeli  görev yapmaktadır. Onkoloji hastaları ilk tanılarını aldıklarında doktorlar tarafından uygun tedavi protokolü hazırlandıktan sonra eğitim hemşiresi tarafından tedavi ve hastalıkları boyunca neler yapmaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmektedir. Diyetisyen hem ilk tanı hemde devam eden tedaviler sırasında hastaların beslenmesinin düzenlenmesi konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Psikologumuz ilk tanı anında ilk tedaviye başlayan tüm hasta ve hasta yakınlarıyla görüşme sağlamakta ve süreç hakkında bilgi ve destek sağlamaktadır. Daha sonra ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınlarına randevu sistemi ile bu destek hizmetini devam ettirmektedir.

Tıbbi Onkoloji yatan hastaları 4 yataklı serviste hizmet almakta olup burada uzun tedavi protokolleri yanı sıra destek tedavilerde uygulanmaktadır.

Ayaktan tedavi hizmetiTıbbi Onkoloji Günübirlik Kemoterapi ünitesinde yürütülmektedir. Ünite  37 koltuk kapasiteli 2 salondan oluşmaktadır. 9 hemşire, 2 sekreter ve 2 temizlik personeli görev yapmaktadır. İlk kayıtta sekreterler hastaları karşılamakta gerekli yatış işlemleri tamamlandıktan sonra hastalara sıra verilerek içeri tedaviye alınmaktadır. Kemoterapi ünitesinde hastalar randevu sistemiyle kabul edilmektedir. Günübirlik kemoterapi uygulamaları deneyimli bir ekip tarafından konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kemoterapi ilaçları ilaç hazırlama odamızda çalışan güvenliği için gerekli tüm önlemler alınarak steril koşullarda  hazırlanmaktadır. Hazırlama alanında  bir cep eczanesi bulunmakta burada 2 eczacı çalışmakta ilaç kontrolleri ilaç hazırlama ve kontrolünde görev yapmaktadırlar . İlaç hazırlama işlemi hizmet alımı olarak firma tarafından tam otomatik ilaç hazırlama sistemi ile sağlanmaktadır.

A.BİLİM DALI ÖĞR.ÜYESİ

Prof.Dr. YÜKSEL KÜÇÜKZEYBEK

Prof.Dr. AHMET ALACACIOĞLU

İDARİ SORUMLU

Prof.Dr. AHMET ALACACIOĞLU

EĞİTİM SORUMLUSU

PROGRAM YÖNETİCİSİ

Prof.Dr. YÜKSEL KÜÇÜKZEYBEK

EĞİTİM GÖREVLİSİ

UZMAN TABİB

Uzm.Dr. UTKU OFLAZOĞLU

Uzm.Dr. YAŞAR YILDIZ

ASİSTAN

Ass.Dr. BURÇİN HAKOĞLU

Ass.Dr. MELİKE YÜKSEL YAVUZ

HEMŞİRE

HEMŞİRE FATMA ÇAKMAK

HEMŞİRE ADALET GÜLÇİN DİŞSİZ

HEMŞİRE AYŞE KURTULUŞ USLUOĞLU

HEMŞİRE MERYEM CESUR

HEMŞİRE HİLAL UYAR ŞAHAN

HEMŞİRE ÜMMÜŞAN UÇAR TEKOĞLU

HEMŞİRE MELİKE ÇELİK

EBE

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) SONGÜL ÖZALTAŞ

EBE GÜLER ÖZBAŞAR

EĞ.GÖR.(VEKALETEN)

Doç.Dr. UMUT VAROL

Doç.Dr. UMUT VAROL

Doç.Dr. TARIK SALMAN

Doç.Dr. TARIK SALMAN

PSİKOLOG

PSİKOLOG EMİNE ERGÜÇ

SORUMLU HEMŞİRE

HEMŞİRE ADALET GÜLÇİN DİŞSİZ

YANDAL UZMANLIK EĞİTİMİ

YANDAL. AST. ÖZLEM ÖZDEMİR

YANDAL. AST. SERAY SARAY

EBE(HEMŞİRE YETKİLİ)

EBE (HEMŞİRE YETKİLİ) SİBEL AÇIKEL IRIZ

VERİ GİRİŞ PERSONELİ

VERİ GİRİŞ PERSONELİ TUBA ÖZÇELİK

VERİ GİRİŞ PERSONELİ DENİZ YAPALAK

VERİ GİRİŞ PERSONELİ DİLEK BOZYILAN

VERİ GİRİŞ PERSONELİ EROL DOĞAN