Tıbbi Onkoloji

Tıbbi Onkoloji Kliniği 2008 yılında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren bölgede kanser hastalarının tedavisinde önemli bir merkez konumunda yer almaktadır. Tıbbi Onkoloji Kliniği olarak üç birimde hizmet vermekteyiz.

Tıbbi Onkoloji Polikliniğinde 2 ögretim görevlisi, 4 uzman doktor , 1 eğitim hemşiresi, 1 diyestisyen, 1 psikolog, 2 tıbbi sekreter ve 1 temizlik personeli  görev yapmaktadır. Onkoloji hastaları ilk tanılarını aldıklarında doktorlar tarafından uygun tedavi protokolü hazırlandıktan sonra eğitim hemşiresi tarafından tedavi ve hastalıkları boyunca neler yapmaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmektedir. Diyetisyen hem ilk tanı hemde devam eden tedaviler sırasında hastaların beslenmesinin düzenlenmesi konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Psikologumuz ilk tanı anında ilk tedaviye başlayan tüm hasta ve hasta yakınlarıyla görüşme sağlamakta ve süreç hakkında bilgi ve destek sağlamaktadır. Daha sonra ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınlarına randevu sistemi ile bu destek hizmetini devam ettirmektedir.

Tıbbi Onkoloji yatan hastaları 4 yataklı serviste hizmet almakta olup burada uzun tedavi protokolleri yanı sıra destek tedavilerde uygulanmaktadır.

Ayaktan tedavi hizmetiTıbbi Onkoloji Günübirlik Kemoterapi ünitesinde yürütülmektedir. Ünite  37 koltuk kapasiteli 2 salondan oluşmaktadır. 9 hemşire, 2 sekreter ve 2 temizlik personeli görev yapmaktadır. İlk kayıtta sekreterler hastaları karşılamakta gerekli yatış işlemleri tamamlandıktan sonra hastalara sıra verilerek içeri tedaviye alınmaktadır. Kemoterapi ünitesinde hastalar randevu sistemiyle kabul edilmektedir. Günübirlik kemoterapi uygulamaları deneyimli bir ekip tarafından konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kemoterapi ilaçları ilaç hazırlama odamızda çalışan güvenliği için gerekli tüm önlemler alınarak steril koşullarda  hazırlanmaktadır. Hazırlama alanında  bir cep eczanesi bulunmakta burada 2 eczacı çalışmakta ilaç kontrolleri ilaç hazırlama ve kontrolünde görev yapmaktadırlar . İlaç hazırlama işlemi hizmet alımı olarak firma tarafından tam otomatik ilaç hazırlama sistemi ile sağlanmaktadır.

 
Tıbbi Onkoloji Doktorlarımız

04 Temmuz 2023