T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Göğüs Hastalıkları Kliniği

Güncelleme Tarihi: 10/09/2019

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği; İzmir’in güney bölgesinde yer alan, bölgenin en yeni ve en gelişmiş Göğüs Hastalıkları merkezlerinden birisi olarak eğitim ve sağlık hizmeti vermektedir. Ünitemiz bünyesinde ; Bir öğretim üyesi bir başasistan 2 doçent, 4 uzman hekim ve 8 adet asistan hekim görev yapmaktadır. Bölgemizdeki büyük bir ihtiyacın göstergesi olarak ünitemiz  ege bölgesinde 2. En yüksek poliklinik sayısına sahiptir.

Ana bina 2. katta bulunan göğüs hastalıkları servisi; 18 yatağı, modern tıbbi cihazları ve deneyimli sağlık çalışanları ile hem hasta bakımı hem asistan eğitimi konusunda bölgenin önde gelen göğüs hastalıkları kliniklerinden birisidir. Plevral biyopsi, torasentez ve drenaj yöntemlerinin toraks ultrasonografisi eşliğinde gerçekleştirildiği müdahale odası da göğüs hastalıkları servisi içinde yer almaktadır.

Hastanemiz 5. katında yer alan Bronkoskopi ünitesinde videomonitorizasyon sistemli fleksibl bronkoskopların kullanımı ile, bu konuda tecrübeli hekimleri tarafından özellikle akciğer kanseri  tanı ve tedaviye yönelik endoskopik girişimler yapılmaktadır.

İşlem sonuçları multidisipliner Akciğer Kanseri konseyinde değerlendirilerek hastaların en uygun tedaviyi alması sağlanmaktadır. Parankimal akciğer hastalıkları tanısında bronkoskopik  Bronko Alveoler Lavaj (BAL), transbronşial Biopsi işlenleri gerçekleştirilmektedir. 

         

 Poliklinik hizmetlerimiz, göğüs hastalıkları öğretim üyeleri, başasistan ve uzman hekimler tarafından, semt poliklinikleri de dahil olmak üzere yürütülmektedir. Solunum fonksiyon testi (reverzibiliteli dahil), bronş provokasyon testi, karbon monoksit difüzyon testi ve tüberkülin deri testi işlemleri, polikliniğimiz içerisinde yer alan Solunum Fonksiyon Testi Laboratuvarı’nda gerçekleştirilmektedir. Polikliniğimizde ayrıca sigara bırakma polikliniği hizmeti de verilmektedir.

Göğüs Hastalıkları Personeli

Prof.Dr.BÜNYAMİN SERTOĞULLARINDAN
Doç.Dr.MUZAFFER ONUR TURAN
Uzm.Dr.GÜLBÜZ TİMARCI
Uzm.Dr.AYDIN İLKER ALP
Uzm.Dr.İPEK COŞKUNOL
Uzm.Dr.MELEK ÇEKİÇ
Ebe (Hemşire Yetkili)GÜLİZAR GÜLER
Ebe (Hemşire Yetkili)NECMİYE ESKİCİ DAĞLI
HemşireAYŞE NUR ÇETİNKAYA
HemşireLÜTFİYE KAŞKA
HemşireARZU GÜNGÖR TOLASA
HemşireAYGÜL KARADAYI ZEYBEK
HemşireHATİCE ÖZTÜRK
HemşireÜMRAN YILMAZ
HemşireHALİME MERCAN
HemşireŞEYDA FİGEN GÖÇMEN
HemşireSIRMA CEVİZLİ
HemşireYURDAGÜL TEKİN
HemşireYASEMİN PETEK
HemşireMİNE DEMİRKIRAN
HemşireNOKTA ERDEM
Veri Giriş PersoneliORÇUN ORUÇ
Veri Giriş PersoneliMÜBECCEL KOPAR