22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Hastanemiz Yönetimince Ağız ve Diş Sağlığı Birimine ziyarette bulunuldu.
22 Kasım 2022

22 Kasım  Diş Hekimleri Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Hastanemiz Yönetimince Ağız ve Diş Sağlığı Birimine ziyarette bulunuldu.
Ziyarete hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz, Başhekim Yardımcıları katıldı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz ziyarette yaptığı konuşmada, hastanemiz olarak toplumun ağız ve diş sağlığına katkı sunmaya devam edeceklerini söyleyerek ‘’Bu gün 1908 den beri süregelen Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimler Gününü başta Hastanemiz Diş Hekimleri olmak üzere tüm diş hekimlerimizin günlerini kutlarım ’’ dedi.
Hastanemiz Diş Birim  sorumlusu Dt. İkbal Akaevren Perçin; Hastane yönetiminin bu ince davranışından dolayı hekim arkadaşları adına teşekkür ederek, ağız ve diş rahatsızlığının birçok hastalığın habercisi olduğunun altını çizerek “sağlık ağızda başlar”dedi. Dt. Perçin ağız ve diş sağlığı hekimlerimiz sağlık ordusunuz vazgeçilmez parçasıdır. Fiziksel sağlık vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olmasıyla mümkündür. Diş ve diş eti hastalıklarının kalıcı ve ölümcül hastalıklara da sebep olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Çocukluk dönemlerinden başlanarak verilen eğitimlerle, ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak gerekir,  bu anlamlı günde görevlerini en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde bulunan meslektaşlarımı kutluyor. Başarılarının devamını diliyorum.’’ Dedi.
Ziyaret Hastane yönetimi ile Ağız ve Diş Polikliniği çalışanlarının pasta kesmesi ile sona ermiştir.
WhatsApp Image 2022-11-22 at 12.46.57.jpeg