İç Hastalıkları Kliniği

İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ:

İç Hastalıkları Kliniği yataklı servisi hastanemiz servisler 5.katta hizmet vermektedir. 29 yatan hasta kapasitesi mevcuttur. 1 sorumlu uzman hekim, 11 servis hemşiresi ve asistan hekimler ile hizmet vermektedir.  Acil Dahiliye Gözlem birimi acil servis katında bulunan, 18 yatak mevcudiyeti olan ve acil servisten nakil alınan hastaların ilk tedavilerinin uygulandığı ve durumları stabilize edildikten sonra ilgili kliniklere nakil verildiği servisimizdir. 1 sorumlu uzman hekim, 15 servis hemşiresi ve asistan hekimler ile hizmet vermektedir.  Kliniğimiz bünyesinde ayrıca 16 yataklı 2.basamak bir Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. 1 yoğun bakım yandal uzman hekimi, 1 İç hastalıkları uzman hekimi, 22 servis hemşiresi ve asistan hekimlerle hizmet vermektedir.

            Kliniğimiz bünyesinde toplam 20 İç Hastalıkları uzman hekimi, 38 asistan hekim görev yapmaktadır.  Hastanemize bağlı Balçova, Narlıdere, Basınsitesi ve Süleyman Taştekin semt polikliniklerinde 5 uzman hekim bölgedeki hastalara poliklinik hizmeti vermektedir. Hatay ek hizmet binamızda 3 uzman hekim yatan hasta, poliklinik ve sağlık kurulu hizmeti vermektedir.

            2017 yılı içerisinde İç Hastalıkları kliniği olarak poliklinik hizmeti verilen toplam hasta sayısı 205.103 olup, yataklı servis hizmeti alan hasta sayısı 2172 olmuştur. 2018 yılı ilk 4 aylık dönemde ise poliklinik hizmeti verilen toplam hasta sayısı 79.030 olup, yataklı servis hizmeti alan hasta sayısı 770 olmuştur.

            İç Hastalıkları kliniğimiz bünyesinde bulunan 2. Basamak yoğun bakım kliniği ve Acil Dahiliye Gözlem birimiyle ilgili 2018 yılı içerisinde tadilat planı bulunmaktadır. 16 yataklı 2. Basamak Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi tadilat ile 12 yataklı 3.basamak Yoğun Bakım Ünitesine dönüştürülmesi planlanmaktadır. Acil Dahiliye Gözlem biriminin gerekli tadilatları sonrası 1. Basamak Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesine dönüştürülmesi planlanmaktadır.


İç Hastalıkları Kliniği Doktorlarımız

23 Haziran 2023