Sağlık Kurulu Ve Rapor Hizmetlerimiz
27 Eylül 2018

Hastanemizde Sağlık Kurulu Hizmeti verilmektedir.

Sağlık Kurulu Birimlerimiz Poliklinik binası -1. Katta ve Hatay Ek Hizmet binamızda bulunmakta olup, randevu sistemi ile çalışmaktadır. Haftanın her günü hasta kabul, kayıt işlemleri yapılmaktadır. Randevulu hastaların yanı sıra ücretli rapor işlemleri (iş başvurusu,ehliyet, okul kaydı vb.) adli mercilerce istenilen raporlar ve il dışından gelerek, müracaat eden vatandaşlarımız için randevu şartı aranmaktadır. Randevu almak isteyen hastalarımız her gün 11:00 – 12:00 ve 15:00 -16:00 saatleri arasında sağlık kurulu birimlerimize başvurabilirler yada MHRS 182 7/24 randevu alabilmektedirler.

Başvuru amaçlarına göre kayıt işlemleri tamamlanan hastalarımız Heyet Polikliniklerine yönlendirilmektedir. Heyet polikliniklerinde 09:30- 12:00 saatleri arasında branş muayeneleri yapılmaktadır. Muayeneleri tamamlanan hastalarımız evrakları kontrolden geçirilerek karara bağlanmak üzere büyük heyet toplantısına alınır. Hastanemiz hafta içi her gün heyet toplantıları toplantı salonunda yapılmaktadır. Hastaların da bizzat katıldığı heyet sonrasında düzenlenen rapor,imza ve onay aşamalarının tamamlanmasından sonra 10 (on) gün içerisinde rapor sahibine ya soy ismi tutan veya vekil tayin edilenlere imza karşılığı teslim edilir. Kurumlardan resmi yazı ile istenen raporlar da yine resmi yazı ile kuruma iletilir.

Vatandaşlarımız kayıp, çalıntı vs. sebeplerle rapor örneklerini almak istedikleri takdirde şahsen dilekçe ve kimlik fotokopileri ile sağlık kurumu birimine müracaat etmeleri gerekmektedir. Yapılan inceleme neticesinde raporun bir örneğini kendisine verilmesinde sakınca olmayana durumlarda raporun tarihine göre 15 gün ile 30 gün arasında rapor fotokopisi aslı gibidir onayı yapılarak yine rapor sahibine veya birinci drece yakınına teslim edilir.