T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Yöneticileri Gününde “Sağlık Yönetimi ve Geleceği” Sempozyumu Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 19/12/2017

Sağlık Yöneticileri Günü dolayısıyla 18 Aralık 2017 tarihinde Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği     ( SAĞLIK-DER) tarafından Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Sağlık Yönetimi ve Geleceği” konulu sempozyum düzenlendi.

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  düzenlenen sempozyuma İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar,  İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, Başkanlar,  hastane yöneticileri, başhekimler, sağlık çalışanları ve dernek üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sağlık-Der İzmir Şube Başkanı Hikmet Güler, sağlık yönetiminin önemine değinerek “Amirlik, memurluk ve yöneticilik millete hizmet için vardır. İyi bir yönetici iyi bir ekip kurarak her alana hakim olabilir.” dedi. Güler, gelecek yıl ki sempozyumda yılın enlerinin seçileceğinin müjdesini de verdi.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyumun ilk oturumunda konuşan İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur “Bir alanda yönetici olmak, yönetim şemasında görünenin aksine, yüksekte olmayı tepede olmayı ifade etmiyor. Tam tersine, daha çok periferde olmayı, daha çok işin yapıldığı alanda, sahada olmayı gerektiriyor. Ben bir yönetici olarak sık sık sağlık merkezlerimizi, hastanelerimizi dolaşıyorum. Bunun yanında hastalarımızı evlerinde ziyaret ediyorum. Değerli konuklar, hangi alanda olursak olalım, muhatabımızı görmeden, onların taleplerini bilmeden, onları temsil edemeyiz, onların haklarını gözetemeyiz.”dedi.  Donald Henderson’un “Çiçek Hastalığının Kökü Kazındı. Sıra Kötü Yönetimde” sözü ile kötü yönetimin çiçek hastalığı kadar kötü olduğunu vurgulayan Salnur, sempozyumun tüm yöneticilere verimli geçmesini diledi.

Salnur’un konuşmasının ardından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi eski Kuzey KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek “Sağlıkta Personel Yönetimi ve Memnuniyeti”, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastane İşletmeciliği Anabilim Dalı Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Kıdak ise “Hastaneleri Kimler Yönetmeli?” konuları hakkında sunum yaptılar.

  • IMG_3189.JPG
  • t1.jpg
  • t2.jpg
  • IMG_3290.JPG