T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalite Yönetim Biriminin Faaliyetleri

Güncelleme Tarihi: 24/08/2021

Hastanemizde Kalite Değerlendirme Toplantısı

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalite ve Verimlik Toplantısı Ameliyathane Büyük Konferans Salonunda düzenlenmiştir. Toplantı, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ayşenur Karagöl,  Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hacı Vakkas Benli,  Kalite Yönetim Birimi ekibi ve Hastane Birim/Bölüm Kalite ve Verimlilik Sorumlularının katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 

Toplantının açılış konuşmasında konuşan Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hacı Vakkas Benli’nin konuşmasının ardından Kalite Yönetim Birimi Direktörü İlknur Gül tarafından bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Sunum sonrasında Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hacı Vakkas Benli tarafından sağladıkları katkılardan dolayı Kalite Yönetim Birimine ve Hastane Birim/Bölüm Kalite ve Verimlilik sorumlularına teşekkür edilmesinin ardından toplantı sonlanmıştır.

WhatsApp Image 2021-08-23 at 15.59.40.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-23 at 15.59.41 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-08-23 at 15.59.41.jpeg


Hastanemizde Kalite Değerlendirme Toplantısı

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2019 yılı kalite değerlendirme toplantısının ilki Ameliyathane Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.
       
Hastane Başhekim v. Op.Dr. Recep Gür Ustaoğlu ve idari kadro ile tüm birim ve klinik kalite sorumluları katılmıştır. Toplantının açılış konuşmasını yapan Hastane Başhekim v. Op. Dr. Recep Gür Ustaoğlu “Sağlık Bakanlığı kalite mevzuatının profesyonel bir kadro ile hazırlandığının oldukça açık olduğunu belirterek, mevzuat içeriğin uygulanmaya başlanmasıyla, çalışan ve hasta memnuniyeti açısından önemli adımların atıldığını dile getirdi. Op.Dr. Ustaoğlu, bu sürece daha etkin bir şekilde uyum sağlayabilmek için tüm çalışanlara büyük görevler düştüğünü, 2019 yılı hedeflerinin ''önce insan'' parolasıyla belirlendiğini ifade etti”. Op.Dr. Ustaoğlu gerçekleştirilen ve devam eden çalışmalara katkı veren, emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

Toplantıda, Sağlık Bakanlığı kalite standartları kapsamında Hasta Kalite Yönetim Birimi'nin diğer bölümlerle ortaklaşa yürüttüğü 2019 yılı çalışmaları, hayata geçirilen yeni uygulamalar, hasta güvenliği açısından alınan tedbirler, sağlıklı çalışma yaşamına yönelik alınan kararlar hakkında değerlendirmeler yapılmıştır.. 

Kalite Yönetim Direktörü Meral Doğan’ın hazırladığı sunumda; sağlıkta kalite çalışmalarının etkin ve istikrarlı bir şekilde sürdürülebilmesi için oluşturulan dokümanların bütüncül bir bakış açısıyla ele alınması ve uygulanması gerektiğini dile getirdi. Doğan; kalite ile getirilen yeni sistemde tüm uygulamaların rakamsal puanlandırma sistematiği kullanılarak değerlendirildiğini, bu sayede tüm çalışmaların objektif bir şekilde gözlemlenebildiği bir ortam oluşturulduğunu söyleyerek, Sağlık Bakanlığı mevzuat standartları ve değerlendirme ölçütlerinin bütüncül olarak ele alınması gerektiğini belirtti.Toplantı soru cevap bölümü ile sonlanmıştır. 
 


                                                            28.02.2019


İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalite Yönetim Birim tarafından aylık hasta ve çalışan görüş ve şikayetleri değerlendirme 2. toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Selcen Kundak başkanlığında toplandı.i Toplantıda hastaların görüş önerileri değerlendirilmiş olup, iyileştirme çalışmalarına devam edilmesi kararı alınmıştır.

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalite Yönetim Birimi tarafından Gösterge sorumlularına, 2019 yılı göstergelerin izlenmesi konusu ile ilgili sunum yapılmıştır.

 25.07.2019
İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Destek Kalite Hizmetleri Müdürlüğü  tarafından  Sorumlu Hemşirelere Sağlıkta Kalite Standartları bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıda karşılıklı paylaşım ve önerilerde bulunulmuştur.

c2f231dd-b7f6-4172-92e6-cdb93de4e9ac.jpg
d2c2c750-3f6d-4879-9bd8-93aeaef0729f.jpg

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  2020 yılı Öz Değerlendirme öncesi  bilgilendirme toplantısı Ameliyathane Büyük Salonda yapılmıştır.  Toplantı, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Ayşenur Karagöl,  Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hacı Vakkas Benli, Destek ve Kalite Hizmetleri  Müdür Yardımcıları, Sağlık Bakım Hizmetleri Supervisorleri, Kalite Yönetim Birimi ve Öz Değerlendirme ekip üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 
Toplantının açılış konuşmasında konuşan Kalite Yönetim Direktörü Meral Doğan’ın konuşmasının ardından Kalite Yönetim Birimi çalışanı Dilan Soylu İpekçi tarafından bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Sunum sonrasında Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hacı Vakkas Benli tarafından sağladıkları katkılardan dolayı öz değerlendirme ekip üyelerine teşekkür edilmiş olup değerlendirme süreci başlatılmıştır.
WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.39.32.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.39.49.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.39.50.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.39.51 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.39.51.jpeg