T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim Prof. Dr. Ali Gürbüz, doktora saldırıyı kınadı

Güncelleme Tarihi: 18/10/2019

izmirdeki-asistan-doktora-jiletli-saldiri_3d0dfec-500x280.jpg İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz, hastanede yaşanan ve bir   hastanın  ilacı yazmadığı için asistan doktor Kadir Songür’ü jiletle yaralaması olayını kınayarak, “Hastane yönetimi olarak dün olduğu   gibi bugün de tüm çalışma arkadaşlarımızın yanındayız” dedi.

 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan olayda bir hasta, ilacı yazmadığı için asistan doktor   Kadir Songür’ü jiletle yaralamıştı. Yaşanan olayın ardından gözatına alınan B.K.’nın işlemleri devam ederken, İzmir Katip Çelebi   Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz herkesi üzen olayı kınadı.

 Gürbüz, olay sonrası hemen doktora müdahale yapıldığını anlatarak, “Hastanemiz Fizik Tedavi Polikliniği'nde hekimlik görevini yürüten   Asistan Dr. Kadir Songür, madde bağımlısı olduğu anlaşılan bir hastanın ilaç yazdırma talebine olumsuz cevap vermesi üzerine, hastanın   yanında getirdiği jilet ile hayatına kastedecek bir şekilde boynundan derin ve uzun bir kesi ile yaralanmıştır. Doktorumuza çalışma   arkadaşlarımız tarafından derhal ilk müdahalesi yapılmış, sağlık durumu kontrol altına alınmıştır. Saldırıyı yapan şahıs olaydan sonra kaçmış, emniyet güçleri tarafından kısa bir süre sonra yakalanmıştır” dedi.

 

Sağlıkta şiddeti kınadıklarını belirten Prof. Dr. Ali Gürbüz, şöyle devam etti:

20191017_2_38802393_48575663_Web.jpg “Bu menfur hadise en başta hastanemiz çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere kısa sürede duyulmasının ardından tüm yurtta sağlık camiasını   üzüntüye sevk etmiştir. Biz büyük bir aileyiz. Sevincimizde üzüntümüz de birdir. Birimizin acısı hepimizin acısıdır.

 Hastanemiz bünyesinde böyle bir saldırıyı başhekim olarak tüm kurumumuza yapılmış bir saldırı olarak kabul ederim. Bu mesleği seven, mesleği   ve  saygınlığını hakkıyla temsil eden, görevini en iyi ve doğru şekilde yapmak isteyen Dr. Kadir Songür meslektaşımızın yanındayız. İlk andan   itibaren tüm çalışma arkadaşlarımız, hastane yönetimimiz, il sağlık müdürlüğü yönetimi Dr. Kadir Songür'ün yanında olmuşlar ve konuyu yakından   takip etmişlerdir. Hastane yönetimi olarak dün olduğu gibi bugünde tüm çalışma arkadaşlarımız ve meslektaşlarımızın yanında olacağız.”