T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hemşireler Haftası Kutlaması

Güncelleme Tarihi: 14/05/2019

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hemşireler  Haftası Kutlandı.

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 – 18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle bir dizi program düzenlendi. Program; İ.K.Ç.Ü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  çalışan hemşirelerin “El emeği, Göz nuru” kağıt rölyef çalışmalarının bir sergi ile sunulması ile başlamıştır. Serginin açılışını İ.K.Ç.Ü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz ve İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın yapmıştır.
1 (1).jpg

Hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarının sergi alanı ziyaretinin  ardından Hemşireler  Haftası Kutlama programına geçilmiştir. Ameliyathane Büyük Konferans Salonunda gerçekleştirilen kutlama programı açılış konuşmasında konuşan İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın konuşmasında: “Sağlık insan hayatının her döneminde önemini koruyan zorunlu ve vazgeçilmez ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaca cevap veren sağlık personeli içinde hemşirenin önemli bir rolü vardır. Hemşirelik mesleğinin tarihsel sürecine göz atıldığında, en ilkel toplulukların yaşadığı çağlardan, teknolojik ve modern gelişmelerin birbirini takip ettiği günümüze kadar her devirde hemşireliğin bulunduğu ve önemli bir yere sahip olduğu görülmektedir. Mesleğinin gelişimine emek veren ve özverili çalışan hemşirelerin gününü kutlar bizi bu güzel günde yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
6.jpg

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz konuşmasına; “Sahada birlikte çalıştığımız, bizlerin adeta eli, gözü gibi olan hemşire arkadaşlarımın gayretlerini ve fedakarlıklarını biliyorum.  Sizlerin başarısı bizim başarımızdır. Bizim başarımız hepimizin başarısıdır. Huzurlu bir ortamda çalışmanızı temin etmeyi çok önemsiyorum. Problemlerinizi sorumlularınıza iletin. Sizi her zaman duyan ve önemseyen yönetici olacağım.” dedi.  Prof. Dr. Gürbüz  konuşmalarını tüm hemşirelerin bu özel gününü ve ayrıca anne ve anne adaylarının da Anneler Gününü kutlayarak sonlandırmıştır.
12.jpg
Uzman Hemşire Berna Cafer, Ebe Ayşegül Kurt, Teknisyen Yusuf Engin’in konuşmalarının ardından Hemşirelik mesleğinde 35 yılını dolduran hemşirelere  plaketleri takdim edilmiştir. Program İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türk Halk Müziği Korosunun   seslendirdiği mini bir konser ile sona ermiştir.