T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Egzersiz ve Kalp” Sempozyumu

Güncelleme Tarihi: 22/04/2019

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Egzersiz ve Kalp” Sempozyumu düzenlenmiştir.

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği tarafından Ameliyathane Konferans Salonunda “Egzersiz ve Kalp” sempozyumu düzenlenmiştir. Sempozyuma Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Spor Hekimliği Anabilim Dalı, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor ve Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı, İKÇÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi  Spor Hekimliği A.D. , Medikalp Kardiyoloji Merkezinden çok sayıda akademisyen ve öğrenci ile Olimpik Kürekçi Ali Rıza Bilal, Ekstrem Sporcu Dr. Dinçer Sertkaya ile Hastane çalışanları katılmıştır.
4 (1).jpg
Sempozyum açılış konuşmasında konuşan İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinden Doç. Dr. Mustafa Karaca;“ Sporcularda kalp sağlığının korunması özellikle spor müsabakalarında ani ölümün önlenmesi, doğru egzersizin doğru kişiler tarafından hayat standardını düzeltmek sağlıklı yaşamak için gerekli egzersizin öğretilmesi topluma doğru bilgilerin ulaştırılması maksadı ile bu sempozyumu düzenledik sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder sempozyuma katılan herkesinde sempozyumdan istifade etmesini dilerim” dedi.


Sempozyumda, Egzersiz ve dolaşım sistemi, sağlıklı bireylerde egzersiz, kalp hastalıklarında egzersiz, atlet kalbi görüntülemesi  ve EKG bulguları, spor ve ani ölüm, sıcak ortamda egzersiz ve kalp , akıllı cihazlar, spor için motivasyon,sporcu beslenmesi, sporda performans testleri, sporcu beslenmesi konuları hakkında konuşmacılar, katılımcılara sunumlarını yapmışlardır. Sempozyum soru cevap kısmı ile sonlanmıştır.