T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmeti Alan Yaşlılara Anlamlı Ziyaret

Güncelleme Tarihi: 25/03/2019

EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN YAŞLILARA ANLAMLI ZİYARET


 

18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında  İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli Dr. Ayşe Yüce ve Hemşire Ayşe Düzova  tarafından evde sağlık hizmeti alan yaşlı hastalarımız, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin Aydoğmuş ve Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından ziyaret edilmiştir.
4 (2).jpg

 

Toplumda yaşlılara karşı bir farkındalık oluşturmak ve toplumu bu konuda daha duyarlı hale getirmek amacıyla, bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için kutlanan Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminin hizmet verdiği yaşlıları evlerinde ziyaret edilmiştir. Sohbet sırasında hal ve hatırları sorulan, sorunları dinlenen yaşlılarımızın mutluluğu ve sevinci yüzlerinden okunuyordu.
1.jpg

 

Çeşitli hastalıklara bağlı olarak, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylere evinde-aile ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini kapsayan Evde Sağlık Hizmetleri yatağa bağımlı kronik hastalığı olanlar, ileri derece kas hastalığı olanlar, engelliler,  yeni doğan fototerapisi olmak üzere çocuk hastalar ve lohusalar yararlanmaktadır.
3.jpg