T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Birincisi Düzenlenen Hastane Eczacılığı İzmir Sempozyumu İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başladı.

Güncelleme Tarihi: 25/09/2018

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi katkılarıyla, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda   “Hastane Eczacılığı İzmir Sempozyumu’ başlamıştır. İki gün sekiz oturum şeklinde düzenlenecek sempozyum  ile katılımcılara hastane eczacılığı alanındaki  yenilik, gelişmeler ve güncel bilimsel bilgilerin paylaşılması hedeflenmektedir.

Sempozyumun ilk günü İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Nurettin Ünal’ın açılış konuşması ile başlamıştır.Açılış konuşmasında Prof.Dr. Ünal, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin böyle önemli ve gerekli bir sempozyuma ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti belirterek birincisi düzenlenen bu sempozyumun geleneksel hale gelmesini temenni ettiğini, Eczacı ve hekimlerin birbirlerinin ayrılmaz birer parçası olduğunu biri olmadan diğerinin var olamayacağı belirterek tüm eczacıların Dünya Eczacılar gününü de kutlayarak konuşmalarını sonlandırmıştır.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tedarik Planlama,Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uzm.Eczacı İrem Mühürcü ise açılış konuşmasında sempozyuma katılım sağlayan herkese çok teşekkür ettiğini belirterek bu sempozyumun tüm eczacılara ilham vererek birincisi gerçekleştirilen hastane eczacılığı sempozyumunun geleneksel hale gelmesi için Kamu Hastaneler Genel Müdürlüğü olarak bu konuyu destekleyeceklerini, bütün illerin bir araya geldiği Eczacılık fakültelerinin de daha fazla katıldığı akademik çevrelerin ve öğrencilerin de katılacağı geniş çaplı sempozyumların yapılmasının sağlayacağı faydalardan bahsetti. Titizlikle hazırlanan konularının her birinin ayrı ayrı önemli olduğu bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek Eczacıların Dünya Eczacılar gününü kutlamıştır.

Açılış konuşmalarının ardından yılın sorumlu eczacısı seçilen Meltem Aytekin ile yılın  hastane eczacısı Ece Eren’e teşekkür belgeleri ile çiçekleri takdim edilmiştir. Sempozyum ilk oturum ile başlamıştır. Sempozyumda, Dünya’da ve Türkiye’de Hastane Eczacılığı, Stok Yönetimi ve İlaç Yönetim Sistemleri, Kliniklerde Eczacının Rolü, Farmakovijilans, Beslenme Solüsyonları, Radyofarmasötikler, Eczacılık Teknolojileri ve İlaç Yönetim Sistemleri, Hastane Eczanelerinde Antineoplastik İlaç Hazırlama Üniteleri, Hastane Eczacılığında Enfeksiyon ve Zehirlenme, Hastane Eczanelerinde Tıbbi Sarf Malzeme Yönetimi ve Geri Ödeme konuları hakkında güncel ve bilimsel bilgiler katılımcılar ile paylaşılacaktır.

1.jpg

2.jpg

Resimlerim Devamı İçin Tıklayınız...