T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Ekokardiyografi Laboratuvarı”nın Hayırsever İş Kadını Cavidan Ösen’in katkılarıyla tadilatı.

Güncelleme Tarihi: 25/02/2019

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde “Ekokardiyografi Laboratuvarı” Hayırsever İş Kadını CMS Jant ve Makine Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi Cavidan Ösen’in katkılarıyla tadilat edilmiştir. Ekokardiyografi Laboratuvarı açılışına İKÇÜ Atatürk Eğitim Araştırma önceki dönem Başhekimi Prof.Dr.Nurettin Ünal, Hastane idari kadrosu ile Kardiyoloji Kliniği çalışanları katılmıştır. Açılış töreninde konuşan Prof.Dr.Nurettin Ünal; “Başhekimliğim döneminde görüşmeler tamamlanmış, klinikte tadilat çalışmaları başlamış olup, 9 Eylül Üniversitesi Başhekimliği için bu görevimden ayrılmadan önce açılışını planlamamıştık ancak açılışı bugüne nasip olmuştur.”  Dedi. Prof.Dr. Ünal konuşmasında; Kardiyoloji Kliniği’nin hastanenin göz bebeği olduğunu, bu hafta İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen iki kalp nakli operasyonunun Kardiyoloji Kliniğinin de destekleri ile gerçekleştirildiğini, önemli işlerde bu kliniğimizin imzası olduğunu belirtmiştir.

Prof.Dr.Ünal’ın konuşmasının ardından CMS Jant ve Makine Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi Cavidan Ösen ise; Kardiyoloji Kliniği’nde Prof. Dr. Cem Nazlı gibi değerli hocaların olduğunu, onların elinin güçlendirilmesi, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi için üzerine düşen görevi yerine getirdiğini  belirterek; Dünya malı Dünya’da kalıyor, yaptığımız hayır işleri bizi öte alemde karşılayacak ve  bunun için elimizden gelen yardımı ihtiyaç noktalarına ulaştırmaktan, faydalı olmaktan mutluluk duyuyorum şeklinde ifade ederek tüm hastane çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etmiştir.

Kardiyoloji Kliniği çalışanlarından Prof. Dr.Cem Nazlı da bir konuşma yaparak Türkiye’de İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin,  Kardiyoloji Dal Hastanesi olmamasına rağmen iş yükü anlamında 6.sırada olduğunu belirterek ekibinin 50 yatak ve 12 yoğun bakım yatağı ile bu hizmetlerini gerçekleştirdiğini belirtmiş, Kardiyoloji Kliniği içerisinde hizmet veren Ekokardiyografi Laboratuvarının yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmiştir. Hastane Konferans Salonunda yapılan tören hayırsever İş Kadını Cavidan Ösen’e hastaneye yapmış olduğu yardımlardan dolayı plaket ve teşekkür belgesi takdim edilmesi ile klinikte hizmet veren Ekokardiyografi Laboratuvarı’nın kurdela kesimi ve yeniden hizmete açılması ile sonlanmıştır.