T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Görüntüleme (US/SESTAMIBI) Negatif Primer Hiperparatiroidiye Yaklaşım Sempozyumu

Güncelleme Tarihi: 14/01/2019

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Görüntüleme (US/SESTAMIBI) Negatif Primer Hiperparatiroidiye Yaklaşım  Sempozyumu Düzenlenmiştir.

Endokrin Cerrahisi Derneği, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından Ameliyathane Konferans Salonunda düzenlenen sempozyum açılış konuşmaları ile başlamıştır. İKÇÜ Genel Cerrahi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hacıyanlı, Sestamibi görüntülemesinin Türkiye’de yapılmadığı konusunda yaygın bir kanaatın olduğu ve bunun da yanlış olduğunu belirterek bu toplantılar sayesinde konu üzerinde hem daha çok tartışılacak, bilgi alışverişinde bulunulacağı hem de bu görüntülemenin ülkemizde de uygulandığı konusunda daha fazla duyurulmasına vesile olacağına inandığını belirterek katılımcılara ve sempozyuma katkı sunanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırmıştır.

Prof. Dr. Hacıyanlı’nın ardından İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Recep Gür Ustaoğlu  “Endokronoloji çok gelişti. Teknolojideki gelişmeler tıbbında gelişmesinin önünü açtı. Sağlık konusunda Türkiye, Avrupa ve Amerika’dan daha iyi durumda bunu yurtdışında  daha iyi anlayabiliyorsunuz.Gelen geri dönüşlerde de bunu fark ediyoruz.İlk kez düzenlenen bu sempozyumun devamlı olmasını İzmir’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Endokrin Cerrahisi Derneği Başkanı Prof.Dr.  Fatih TUNCA’da konuşmasında verimli geçeceğini temenni ettiği sempozyuma katılanlara ve destek verenlere teşekkür ettikten sonra iki oturum olarak sempozyum başlamıştır.

Sempozyumda PHPT’de hangi hastalara cerrahi uygulanır,  preoperatif lokalizasyon neden önemli, preoperatif lokalizasyonda Nükleer Tıp, Radyoloji ve İnvaziv yöntemler konuları hakkında bilgiler katılımcılar ile paylaşılmıştır. Sempozyum soru ve cevap kısmının gerçekleştirilmesi ve teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile sona ermiştir.