T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde bu yıl üçüncü kez düzenlenen “ Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Kurs Programı” nın açılış töreni yapılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 05/11/2018

İl ve il dışından başvuran 27 kursiyer için;  3 hafta teorik, 3 hafta da pratik uygulamanın yer alacağı 6  hafta sürecek bir eğitim programı hazırlanmıştır. Hastane Ameliyathane Toplantı Salonunda gerçekleşen açılış törenine, Hastane Başhekimimiz Prof. Dr. Nurettin Ünal, Hastane Başhekim Yardımcılarımız, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın, Sağlık  Bakım Hizmetleri Müd. Yard. Tansel Çalık, İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi Sorumlusu  Serap Yaşaroğlu Toksoy ve ekibi  katılmıştır.

Kurs programının açılış konuşmasını yapan hastane Başhekimimiz Prof.Dr.Nurettin Ünal: “ Bu yıl hastane olarak üçüncüsünü düzenlediğimiz Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Kurs programında sertifika edinmeye istekli sizlerle buluşmayı ve faydalı olmayı amaçlıyoruz. Yoğun Bakım evresi hasta ve hasta yakınları için oldukça zorlu bir süreç. Biz sağlıkçılar için ise spesifik yaklaşım gerektiren bir alan. Dolayısıyla yoğun bakım tedavisinin başarısında bilgi ve becerinin geliştirilmesi ve çağa ayak uyduracak her türlü donanıma sahip olmak gerekmektedir. Kursiyerlerimizin alacağı  eğitimlerle  bu alandaki eksikliklerini tamamlamalarını ve  hastalarına profesyonelce  hizmet sunmalarını hedeflemekteyiz. Sertifika programına destek veren tüm idarecilerimize, eğitimcilerimize, çalışanlarımıza, teşekkür eder kursiyerlerimize başarılar dilerim" dedi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın: "Sağlık profesyonellerinin mesleki yeterliliklerini,güncel bilimsel bilgiler ışığında yenilemek ve geliştirmek için Hastanemiz 2015 yılında yoğun bakım hemşireliği sertifikalı eğitim yetkisini alarak kurslara başlamıştır. Kurs merkezi bünyesinde Ameliyathane Hemşireliği, Palyatif Bakım Hemşireliği, Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği, Kan Bankacılığı ve Transfüzyonu Tıbbi Sertifikalı Eğitim ve Diyaliz kursları açılmıştır.

Yoğun Bakım üniteleri ekip çalışması içerisinde faaliyet gösteren önemli ünitelerimizdendir bu ekibin en önemli rolünü de hemşireler üstlenmektedir.  Yoğun bakım konusunda en önemli ayrıntı; yetişmiş insan gücü ve onların motivasyonudur.  Dilerim bu eğitimler artarak devam eder ve yoğun bakımlarda hedeflenen sayıda sertifikalı hemşire çalışması mümkün olur. Bu eğitimi almak için gönüllü olarak yola çıktığınız için hepinize teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi
RESİMLERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...